SEOBOMB
Img
آموزش لینک بیلدینگ حرفه ای

آموزش لینک بیلدینگ حرفه ای

آموزش لینک بیلدینگ در سال ۲۰۲۱ از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا با آپدیت های مداوم گوگل، روش لینکسازی خارجی خیلی تغییر کرد است و ما در این میان، نیازمند هستیم که کمی خودمان را برزرسانی کنیم و از آموزش لینک بیلدینگ حرفه ای روز دنیا مطلع شویم. همه به دنبال گرفتن بک لینک های معتبر برای وب سایت خود هستند زیرا بعد از تولید محتوا ، بک لینک است که تاثیر زیادی در رتبه ی سایت دارد ، در همین راستا در این مقاله ، آموزش لینک بیلدینگ حرفه ای مورد بررسی قرار گرفته شده است ، تا پایان این مقاله همراه سئو بمب باشید.

 

آموزش لینک بیلدینگ حرف ای

آموزش لینک بیلدینگ حرفه ای

آموزش لینک بیلدینگ حرفه ای در سال ۲۰۲۱

به طور کلی می توان گفت که عبارت لینک بیلدینگ ( Link Building ) که به معنی لینک سازی است به مجموعه فعالیت هایی جهت کسب بک لینک های معتبر از دیگر وب سایت ها جهت ارتقای جایگاه یک وب سایت در نتایج موتورهای جستجو نظیر گوگل ، اطلاق می گردد .

به منظور انجام لینک بیلدینگ حرفه ای روی عبارات یا کلمات کلیدی خاص کار می شود ، لذا  داشتن لینک های زیاد به معنی موفقیت تجارت یک وب سایت یا کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل نخواهد بود ، بلکه باید لینک بیلدینگ حرفه ای و با کیفیتی انجام داد  .

عمدتا فاکتورهای متعددی نظیر ؛ اعتبار و رتبه  سایت مبدا ، تعداد لینک های موجود در آن سایت، عبارت لینک شده به سایت مقصد ، تعداد لینک های ورودی به سایت، صفحه لینک شده از سایت مقصد و نوفالو بودن لینک ها بر فرآیند دریافت بک لینک معتبر موثر هستند.

بیشتر بخوانید:  هزینه سئو سایت

 

روش های لینک بیلدینگ در سال ۲۰۲۱

به کمک روش های زیر می توان لینک بلدینگ حرفه ای انجام داد :

  1. سایت هایی با کیفیت پیدا کنید که اجتماع آنلاین بازار شما را تشکیل می دهند.
  2. با کسانی دوست شوید که در این شبکه ها تاثیرگذارند
  3. محتوایی ارزشمند ایجاد کنید که هم برای موتور های جستجو بهینه است و هم ارزش لینک شدن را دارد.
  4. محتوای خود را در اجتماع پخش کنید
  5. لینک ها را بدون این که سوالی بپرسید قبول کنید.

تولید محتوای با کیفیت

اگر چه می توان درخواست بک لینک برای وب سایت های مورد نظرتان ارسال کنید اما این کار نیاز به صرف وقت زیادی جهت ارزیابی و بررسی سایت و ارسال درخواست دارد که پس از آن نیز معلوم نیست که آیا به درخواست شما پاسخ مثبت داده شود یا خیر ، از این رو به جای اینکه به دنبال این باشید که دیگر وب سایت ها به درخواست شما برای دادن لینک پاسخ دهند ، با تولید محتوای باکیفیت و جذاب منتظر این باشید که خود آنها به سراغ وب سایت شما بیایند و از این طریق درخواست تبادل لینک انجام دهید، تولید محتوا اگر چه راهکاری قدیمی است اما هنوز این استراژی مهم لینک بیلدینگ حرفه ای، کارایی خود را دارد.

حضور فعال در اجتماعات آنلاین

لینک بیلدینگ حرفه ای نیاز به کار زیاد و حضور فعال و مداوم در اجتماعات فعالی چون ؛ گروه ها، انجمن ها، شبکه های اجتماعی ، نظرات وبلاگ ها و … دارد ، با این کار ، چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت ، بهتر شناخته خواهید شد و افراد تاثیرگذار را پیدا خواهید کرد که در نتیجه اگر نظرات صحیح و مناسب و پیشنهاد های مفید داشته باشید، به شما بک لینک خواهند داد .

جهت بحث و گفتگو در رابطه با محتوای وب سایت خود ، نمایه های مرتبط در شبکه های اجتماعی عمومی نظیر توئیتر ، فیسبوک و … را ایجاد و شبکه ای از دوستان خود را در آنها دور هم جمع کنید.

بیشتر بخوانید: افزایش رتبه در گوگل

 

انتشار خبرنامه

با انتشار یک خبرنامه منظم ، محتوای وب سایت خود را مجددا مورد استفاده قرار دهید و افراد را ترغیب کنید تا درخواست لینک دهند ، چنانچه از  خبرنامه راضی بودید ، می توانید لینک ثابتی به نسخه دایمی آن ایجاد کنید در واقع کافی است که URL را وارد نمایید .

انتشار مقاله

برای سایر وبلاگ ها، سایت های اطلاعاتی ، مجله های الکترونیکی، ، سایت های رسانه ای و حتی بانک های مقاله و … ، مقاله ارسال کنید تا برای شما منتشر کنند ، می توان از طریق جستجوی عبارت ” ارسال مقاله ” در گوگل ، سایت هایی که می توان در آنها مقاله منتشر کرد را به راحتی یافت .

تشخیص سبک محتوای بلاگ های سودمند

به منظور همسو سازی نوشته های وب سایت خود با بلاگ های سایت ها و مقاله های سودمند که با بازار شما مرتبط هستند و به سایت شما لینک می دهند ، آنها را پیدا کرده و سبک محتوایی را که انتشار می دهند را تشخیص دهید .

ایجاد ابزاری منعطف

با ایجاد ابزاری منعطف و مرتبط با حوزه ی فعالیت کسب کار وب سایت خود به راحتی می توانید با انتشار لینک آن ، ترافیک سایت خود را افزایش دهید و با درج آن در سایر وب سایت ها ، به راحتی بک لینک نیز دریافت کنید ، به عنوان مثال یکی از ابزارها ، انجام تست بینایی سنجی با تشخیص اشکال با رنگی متفاوت در بین اشکال هم رنگ بود که در نتیجه میزان تیزبینی فرد را به جانواران مختلف نسبت می داد ، این تست را یک وب سایت فروش عینک طبی منتشر کرد ، آیا تلاش آنها این بود که عینک طبی به من بفروشند؟ اندکی خلاقیت درباره این ابزارها مفید خواهد بود و به راحتی می توان از آن جهت لینک بیلدینگ حرفه ای بهره گرفت .

لینک رایگان و سریع

جهت دریافت لینک رایگان و سریع که فرصتی برای جذب ترافیک بیشتر است ، وب سایت خود را به سایت های معتبری نظیر ؛ cool site of the day ، Redditو Digg بفرستید.

تمجید و درج یادداشت

هنگامی که واقعا وب سایتی را مفید دانستید ، متنی کوتاه برای تمجید از آن بنویسید و یک لینک هم همراه متن قرار داده و آن را در سایت خود منتشر کنید ، پس از اطمینان از رجوع لینک به وب سایت مورد نظر ، چند روز بعد نوشته ای را برای آن سایت ارسال کنید و به آن اجازه دهید که بخشی از نوشته ی شما را بازنشر دهد و در ازای این کار ، وب سایت شما را لینک کند.

منبعی برای نقل قول ها

با ارائه ی نقل قول هایی منظم ، مفید و صریح برای رسانه ها ، به منبعی برای نقل قول ها تبدیل شوید ، با این کار به تدریج شناخته خواهید شد و در نهایت ژورنالیست ها کم کم به دنبال شما  خواهند آمد ، پس در وب سایت هایی عضو شوید که با دریافت مبالغی به صورت ماهانه شما را به عنوان متخصصان نقل قول به ژورنالیست ها معرفی می کنند .

ویرایش داوطلبانه چند سایت دایرکتوری

به منظور نقد وب سایت خود و شناسایی بهتر بازار کسب و کار خود ، به صورت داوطلبانه  چند سایت دایرکتوری نظیر ؛  DMOZ ، Skaffe ،  Joe Ant و Web Beacon را ویرایش کنید زیرا چنین کاری مسلما به فرصت های لینک دهی بیشتری منتهی خواهد شد.

 

آموزش لینک بیلدینگ حرفه ای

آموزش لینک بیلدینگ حرفه ای

قالب ذهنی ایجاد لینک بیلدینگ

از آنجا که لینک سایت های معتبر جهت بهینه سازی سایت بسیار ضروری هستند، جهت موفقیت در دریافت چنین لینک هایی باید کاری کرد تا وب سایت های معتبر به شما لینک دهند ، از این رو قالب ذهنی ایجاد لینک بیلدینگ وب سایت خود را به آنها معرفی کنید تا شما را شایسته لینک دادن بدانند .

شناسایی اجتماعات اینترنتی

بیشتر لینک های با کیفیت از اجتماعات اینترنتی ( بلاگ ها، وب سایت ها، انجمن ها و خبرنامه های ایمیلی ) با صنعت کاری شما مرتبط هستند ، پس باید این اجتماعات را خوبی شناخت و بین آنها جا گرفت ، برای دست و پا کردن جایی میان آنها ،  باید سایت های خبری ، خبرنامه های معروف و محبوب، انجمن های کسب و کار و بلاگ ها و توییترهای معروف را شناسایی کرد ، از سوی دیگر در خبرنامه ها عضو شد ، فهرستی از توییتر ایجاد کرد ،  یک news reader انتخاب کرد و تا حد ممکن RSS خواند ، این کارها سبب خواهد شد  که همواره خبرها را در اختیار خود داشته باشید تا این که مجبور باشید آنها را جستجو کنید.

شناسایی مشتری های خود

همواره شنیدن داستان آشنایی مشتری های شما با وب سایت و چگونگی رفع نیازهای آنها ، برای سایر مشتری ها جالب خواهد بود و از این طریق می توان به آمارهای جالبی در رابطه با مشتری دسترسی پیدا کرد ، از این رو در مورد مشتری های خود تا حد ممکن اطلاعات کسب کنید ، نیازهای آنها را بررسی کنید ،  چگونگی رسیدن  به سایت خود را بررسی کنید ، بررسی کنید زمانی که وارد سایت شدند چه کاری انجام دادند ، بررسی کنید آیا جواب سوال خود را به دست آوردند و اینکه سایت شما به آن ها چه کمکی  کرد؟ با به دست آوردن آمار مشتری ها ، به دلیل علاقه مندی افراد مختلف به شنیدن داستان سایر افراد با اشتراک گذاری این داستان ها ، می توان به راحتی از سایر وب سایت لینک کسب کرد و ترافیک سایت را افزایش داد ، زیرا این داستان های شنیدی خود به خود پربازدید خواهند شد .

استفاده از زبان مشتری ها

مشتری ها جهت رسیدن به وب سایت مورد نیاز خود از کلیدواژه ها استفاده می کنند و آنها را در کادر جستجو ، سرچ می کنند ، پس برای  لینک بیلدینگ حرفه ای به جای استفاده از اسم یک محصول، انتشارات یا عنوان یک مقاله و یا نوشته بلاگ برای متن لینک ، باید از کلیدواژه ها تا جایی که ممکن است در نام ها و عناوین لینک استفاده کرد .

به کارگیری کلید واژه ها در ساخت لینک موفق ، بسیار ضروری است ، در واقع  بهتر از این نمی شود که لینک هایی برای سایت خود بگیرید که از جهت کلیدواژه غنی هستند .

اگر چه بهره گیری از لینک های پر غنی کلمات کلیدی هنگامی که فهرست بندی های دایرکتوری یا تبلیغات متنی را می خرید، راحت هستند، یا زمانی که از سایتی همکار درخواست دارید که شما را با کلمات کلیدی مورد نظر لینک دهد ، اما لینک های پولی که برای تقویت رتبه موتور جستجوی شما به کار گرفته می شوند ریسک بالایی دارند زیرا گوگل وب سایت خرید لینک های پولی را جریمه خواهد کرد .

احتیاط درمورد لینک های خودکار

به جای ایجاد شبکه ای از لینک های خودکار قلابی که با اندکی تغییر در اسپم تمام موتورهای جستجو قرار می گیرند ،  بهتر است وقت ، انرژی و پول خود را روی گرفتن لینک از سایر وب سایت های معتبر متمرکز کنید.

دست و دل بازی برای لینک کردن سایر وب سایت های

به منظور دستیابی به موقعیت های مناسب در اجتماعات اینترنتی ،  به محتواهای با کیفیت لینک دهی  کنید ، اما این کار باید با بررسی وب سایت مورد نظر باشد و نباید به هر سایت مرتبطی  لینک داد ، در واقع وب سایت هایی را باید انتخاب کرد که محتوای کاربردی و مفیدی دارند.

جهت لینک دهی به یک وب سایت ،  نظر و توضیحی هم به آن اضافه کنید زیرا کاربران این کار را خوشایند می دانند و از طریق تعریف و تمجید آنها ، به طور موثری بازاریابی برای وب سایت شما رخ خواهد داد ، از سوی دیگر ، نویسنده سایتی که شما به آن لینک داده اید ،هم آن را خوشایند می داند و از این طریق می توان یک رابطه دوطرفه ی زیبا جهت تبادل لینک خروجی را شروع کرد .

توجه به محتوای خوب

به هر محتوای جالب ، جذاب و باکیفیت توجه کنید و از آن ایده بگیرید و برای رونق کسب و کار وب سایت و افزایش ترافیک سایت خود ، بهره بگیرید ، یک مقاله ، یک مسابقه و یا حتی یک نظرسنجی می تواند پایه ای برای خلاقیت و ایجاد تحویل در وب سایت شما باشد ، کافی است که ایده ی اصلی و جذابی را از محتوایی اصلی جدا کرد و پردازش نمود  و از طریق آن بتوان به نشر لینک های سایت پرداخت .

روش موثر درج محتوای مناسب

وقتی محتوای باکیفیتی در وب سایت خود منتشر می کنید تا زمانی که دیگران آن را نیابند و موتورهای جستجو آن را طبقه بندی نکرده باشند ، هرگز سودی نخواهد داشت ، از این رو باید محتوای خود را برای  ژورنالیست ها، ویرایشگران، بلاگ نویس های معروف و دیگر افراد موثر ارسال کنید تا آن محتوا را به خوبی به دیگران معرفی کنید ، اما دقت داشته باشید که قبل از ارسال محتوا که باید در حجم زیادی نیز فرستاده شود ، محتوا را به درستی ویرایش کنید ،  تنها بخشی از محتوا را ارسال کنید تا برای خواننده جذاب باشد ، لینکی همراه آن باید ارسال کرد تا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه شود و تنها بر یک جنبه محتوا باید تاکید کرد ، بدین وسیله می توان دیگران را از محتوای باکیفیت سایت خود مطلع سازید ، برای شناسایی خود به افراد مورد نظر می توانید ؛ به سئوالاتی که در شبکه های اجتماعی مطرح می کنند ، پاسخ دهید یا روی نوشته های آنها نظردهی کنید. اگر شما بتوانید تولید محتوای باکیفیت و منظمی در سایت خود داشته باشید، مطمئن باشید که لینک بیلدینگ به صورت رایگان برای شما انجام می شود.

تولید محتوای کاربرپسند

از آنجا که وب یک رسانه مبتنی بر متن است ، حتی اگر در وب سایت خود نرم افزار یا هر محصول دیگری را می فروشید ، باید در مورد آن بنویسید ، پس باید با نوشتن اصولی ، شفاف ، خلاصه ، مفید و حتی کپی برداری صحیح با کلیدواژه های لازم بتوانید به درستی محصول خود را معرفی کنید ، از این رو نوشتن را هر روز تمرین کنید تا در این زمینه بهتر شوید ، نوشتن روزانه یک متن ۱۰۰ کلمه ای ، راه حل مناسبی برای بهبود وضعیت نویسندگی شما است .

حرف آخر

موتورهای جستجو برای تعیین رتبه ی یک وب سایت ، روی لینک هایی که از سایت های معتبر دریافت شده ، تمرکز می کنند ، از این رو تنها تعداد لینک ها ، تعداد مقالات و یا تعداد صفحات منتشر شده سایت مطرح نیست ، بلکه اعتبار لینک بیلدینگ های دریافتی از سایر وب سایت ها تاثیر زیادی دارد ، از این رو باید سعی کرد تا در وب سایت های معتبر و مرتبط با فعالیت کاری وب سایت خود ، مقالاتی را منتشر کرد تا بتوان لینک های معتبری از آنها نیز دریافت کرد ، هر چه یک وب سایت لینک های ورودی معتبرتری از وب سایت های معتبر داشته باشد ، ترافیک آن نیز بیشتر خواهد شد، هنگامی که لینک وب سایت شما در چند سایت معتبر درج شود ، به طور حتم وب سایت های معتبر و بیشتری تمایل به دادن لینک به شما خواهند بود.

 

همه نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

درخواست خدمات سایت یا سئو رو از طریق فرم زیر ارسال کنید