SEOBOMB
Img
بازاریابی ایمیلی چگونه باعث افزایش فروش می شود؟

بازاریابی ایمیلی چگونه باعث افزایش فروش می شود؟

بازاریابی ایمیلی همواره یکی از بهترین روش های ممکن برای نفوذ به ضمیر ناخودآگاه مخاطبان بوده و بر خلاف تصورات غلط اغلب وبمستران، بازاریابی ایمیلی یکی بهترین و قوی ترین روش بازاریابی اینترنتی می باشد، بنابراین اگر به دنبال ایجاد احساس خوب، در مخاطبان خود هستید، حتما باید بستری مناسب در وب سایت خود ایجاد کنید و در نظر داشته باشید که برای انجام چنین کاری، فقط استفاده از شرکتهای ایمیل مارکتینگ پیشنهاد نمی شود، زیرا شما تا با اصول بازاریابی ایمیلی آشنا نشوید، نمی توانید بازخورد مناسبی را از چنین ابزار قدرتمندی دریافت کنید.

بیشتر بخوانید:   آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت در ۱ ساعت

با انجام ایمیل مارکتینگ می توانید به اهداف زیر دسترسی پیدا کنید

  • برندسازی
  • ارتباط پیوسته با مخاطبان خود
  • افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه ی الکسا
  • ارائه پیشنهادات ویژه و تخفیفات
  • افزایش فروش
  • وفادار کردن مشتری به تجارت خود
اصول بازاریابی ایمیلی

اصول بازاریابی ایمیلی

اصول بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ یک روش کاملا اصولی برای وفادار کردن مشتری به یک کسب و کار است و در واقع یکی از مهمترین عوامل موفقیت یک کسب و کار اینترنتی است، زیرا شما باید بتوانید به صورت پیوسته با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. برای شروع بازاریابی تجارت آنلاین خود، می توانید از ابزارهای ایمیل مارکتینگ معتبر، نظیر میل چیمپ و میلرلایت استفاده کنید. در نظر داشته باشید که ابزارهای بسیار مناسبی برای ایمیل مارکتینگ وجود دارد که بهترین آن، میل چیمپ است، اما به دلیل قوانین بسیار سختی که در رابطه با اسپمینگ دارد، باعث شده که اغلب وبمستران به دنبال سرویس های دیگری نظیر میلرلایت و …. بروند!

چرا انجام ایمیل مارکتینگ بهترین راه گسترش یک کسب و کار است؟

ایمیل افراد جامعه همیشه ثابت می ماند! و همواره شما می توانید با جمع آوری یک بانک ایمیل قوی، فروش خود را افزایش دهید، اما شبکه های اجتماعی جای خود را به یکدیگر میدهند و تا  کسب و کار شما می خواهد گسترش پیدا کند و فروش زیادی پیدا کند، بعد از مدتی آن پیام رسان نابود می شود. در نظر داشته باشید که فقط بحث فیلتر تلگرام نیست! اگر به گذشته کمی فکر کنید، متوجه خواهید شد که همیشه صحبت از وی چت و وایبر بود، اما امروزه هیچ صحبتی از این شبکه ها نمی شود! بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که سرمایه گذاری های سنگین خود را در این مسیر هدر ندهید.

در واقع بازاریابی ایمیلی مانند یک چاقویی است که هم درجهت مثبت ( مانند میوه پوست کندن ) می تواند به شما کمک کند و هم در جهت منفی ( مانند قتل یک انسان ) می تواند شما را نابود کند!! بنابراین باید حواستان باشد که ایمیل های ارسالی شما، کاملا هدفمند باشد تا نرخ اپن و کلیک شما بالا باشد، اگر به صورت اصولی از چنین ابزار قدرتمندی استفاده کنید، فروش شما به صورت پلکانی افزایش پیدا خواهد کرد، اما اگر بدون استراتژی و هدفگذاری ایمیل های بی ارزشی ارسال کنید، مشتریان خود را از دست می دهید و کم کم برند شما نابود خواهد شد.

بازاریابی ایمیلی چگونه می تواند به برند شما ضربه بزند؟

اگر از روشهای نادرست، از این نوع بازاریابی استفاده کنید و یک بانک ایمیل مارکتینگ را از افراد مختلف خریداری کنید، اتفاقی که رخ می دهد، این است که ایمیلهای ارسالی شما بدست آنها نمی رسد و وارد اسپم می شود و متاسفانه کمتر کسی، بخش اسپم ایمیلهای خودش را چک می کند و مطمئن باشید که اگر هم وارد اسپم نشود، باز هم افراد بسیار زیادی وجود دارند که از ایمیلهای ارسالی شما، ناراضی بوده و ایمیل شما را وارد اسپم می کنند و اگر بخش کمی از افراد هم، چنین کاری را انجام دهند، به مرور زمان کل ایمیلهای ارسالی شما، وارد اسپم خواهد شد.

چگونه باید کاربران سایت خود را افزایش داد؟

در ابتدا سایت شما نیاز به بازدید کننده دارد که برای انجام این کار می توانید از سئو و یا تبلیغات بنری استفاده کنید، اما بعد از اینکه سایت شما، میزان قابل توجهی بازدید کننده دریافت کرد، حالا شما باید بازدیدکنندگان سایت خود را به کاربر تبدیل کنید که برای انجام چنین کاری می توانید از صفحات فرود و پاپ آپ استفاده کنید. یعنی شما باید برنامه ای برای دریافت اطلاعات بازدید کنندگان خود داشته باشید که اگر هیچ استراتژی نداشته باشید، پول، انرژی و زمان شما در مسیری بیهوده از بین خواهد رفت.

صفحات فرود، صفحاتی هستند که شما یک هدیه ای رایگان، برای بازدید کننده ی خود قرار می دهید و بازدید کننده ی شما برای دریافت آن هدیه، اطلاعات خودش را در اختیار شما قرار می دهد که اگر چنین کاری را به خوبی انجام دهید، می توانید بازاریابی ایمیلی خود را آغاز کنید، زیرا شما لیستی از مخطبان کسب و کار آنلاین خود را پیدا کرده اید و البته در مرحله ی بعد، باید کاملا هوشمندانه از تکنیکهای نوین بازاریابی استفاده کنید.

افزایش فروش اینترنتی با ایمیل مارکتینگ

افزایش فروش اینترنتی با ایمیل مارکتینگ

چگونه بازاریابی ایمیلی باعث افزایش فروش می شود؟

اگر از یکی از شرکتهای ایمیل مارکتینگ حرفه ای استفاده کنید، می توانید به راحتی مخاطبان سایت خود را در داخل دسته های مختلف قرار دهید، برای مثال ممکن است که عده ای از مخاطبان سایت من، به لپ تاپ علاقه ی زیادی داشته باشند و عده ی دیگری از مخاطبان سایت من، علاقه ی بسیار زیادی به گوشی سامسونگ داشته باشند! حالا اگر من بتوانم این دو گروه را در دسته های مختلف قرار دهم، به راحتی می توانم به ایمیل های هر کدام از آنها، موضوعات خاصی را ارسال کنم و اینگونه به راحتی فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد! زیرا شما موضوعاتی رابه ایمیل آنها ارسال می کنید که آنها علاقه مند هستند و درصد اسپم شدن چنین ایمیل هایی صفر است.

حرف آخر

همیشه در زندگی خودم به دنبال راهی برای تبلیغاتی میگشتم که خیلی هزینه بردار نباشد و اتفاقا بازاریابی ایمیلی هم در ابتدا نیاز به هیچ هزینه ای ندارد! یعنی شما می توانید با یکی از شرکت های ایرانی و یا خارجی وارد همکاری شوید و تا با توجه به قوانین آن شرکت، می توانید به هزار نفر ایمیل به صورت نامحدود ارسال کنید و هر موقع که از آن هزار نفر، توانستید کسب درآمد کنید، می توانید بانک ایمیل مارکتینگ خود راگسترش دهید و هزینه هایی را برای تبلیغات خود کنار بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
  • تکنیک های فروش با بازاریابی ایمیلی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۱ رای)

همه نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

درخواست خدمات سایت یا سئو رو از طریق فرم زیر ارسال کنید