SEOBOMB
Img
طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو در دنیای دیجیتال امروزی بسیار پر اهمیت است، زیرا سهم زیادی از ترافیک وب سایت ها از طریق تلفن های همراه انجام می شود زیرا تلفن های همراه و دستگاه های هوشمند به طور چشم گیری افزایش یافته اند و نمی توان تاثیرات ناشی از وجود ابزار فناوری های جدید را نادیده گرفت ، در همین راستا در این مقاله ، طراحی سایت ریسپانسیو را برای مشاهده ی وب سایت ها از طریق گوشی های هوشمند مورد بررسی قرار داده ایم ، لذا تا پایان این مقاله با ما همراه  باشید تا یکی از بهترین تیم های طراحی سایت ریسپانسیو را به شما معرفی کنیم.

طراحی سایت ریسپانسیو در سال 2020

طراحی سایت ریسپانسیو در سال ۲۰۲۰

 

طراحی سایت ریسپانسیو در سال ۲۰۲۰

سایت ریسپانسیو ( responsive ) یا سایت پاسخ گو که سایت واکنش گرا نیز به آن گفته می شود ، سایتی است که با ابعاد دستگاه های مختلفی چون ؛ گوشی ها همراه ، تبلت ، لپ تاپ ، ال سی دی های بزرگ و کامپیوترهای رومیزی سازگاری دارد بدین معنی که بدون نیاز به تغییر اندازه صفحه نمایش این دستگاه ها ، می توان سایت را به صورت کامل مشاهده کرد ، در واقع نظم و ترتیب محتوایی یک سایت ریسپانسیو چه از طریق گوشی و چه از طریق مانیتور کامپیوتر شخصی دیده شود ، باید یکسان باشد و نیازی به چرخاندن صفحه نمایش به چپ یا راست نباشد.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت دانلود

 

اهمیت ریسپانسیو بودن سایت

امروزه کاربران اینترنت به منظور دستیابی به صفحات وب سایت ها ، از نمایشگرهای کوچک و بزرگ استفاده می کنند ، لذا موفقیت وب سایت ها در گرو پاسخگویی کامل به کاربران مراجعه کننده به وب سایت خواهد بود تا بتوانند خدمات خود را به صورت کامل به بهترین شکل به نمایش بگذارند .

نیمی از کاربران سایت ها از طریق تلفن همراه و تبلت وارد فضای وب سایت ها می شوند ، لذا چنانچه قالب سایت انتخابی ، نمایش درستی برای تبلت یا تلفن همراه نداشته باشد ، سایت کاربران بسیاری را از دست خواهد داد ، در واقع هنگامی که کاربر وارد سایتی می شود اگر نتواند به راحتی سایت را مطالعه کند ، بلافاصله سایت را ترک کرده و وارد سایتی خواهد شد که بتواند به راحتی از طریق دستگاه خود آن را مشاهده و مطالعه کند ، از این رو ، ویژگی ریسپانسیو بودن سایت ، امری ضروری و لازم است که در هنگام طراحی کردن یک وب سایت باید به آن توجه ویژه ای نمود .

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو

مزیت هایی که واکنش گرا بودن سایت برای صاحب سایت ایجاد می کند ، باعث می گردد که امروزه بسیاری از سایت ها با توجه به این ویژگی ، طراحی و اجرا شوند :

  • امکان مشاهده ی وب سایت از طریق نمایشگرهای مختلفی چون ؛ تلفن همراه ، تبلت ، ال سی دی های بزرگ و …
  • امکان مشاهده ی سایت در مرورگر های جدید و قدیمی
  • انعطاف پذیری بسیار موثر و کارآمد
  • کاهش هزینه ها به نسبت طراحی سایت در نسخه موبایلی
  • تاثیر مثبت و رتبه ی مناسب سایت در رتبه بندی گوگل
  • بهینه سازی استاندارد سایت ، به جهت پاسخگویی و جذب کلیه کاربران
  • افزایش بازدید و جذب کاربران سایت
  • افزایش محبوبیت سایت در بین موتور های جستجوگر
  • تجربه ی کاربرپسند کاربران سایت
  • امکان تعامل بهتر کاربر با محتوای سایت

تفاوت سایت ریسپانسیو و سایت موبایلی

به طور کلی خود گوگل ، طراحی ریسپانسیو را برای طراحی وب سایت ها پیشنهاد می دهد زیرا یک سایت ریسپانسیو خود دارای ، url و html یکسانی است ، از این رو به صورت استاندارد بر روی کلیه نمایشگر دستگاه های مختلف کار خواهد کرد که در نتیحه گوگل به راحتی و بهینه تر ، محتوای سایت را نشانه گذاری می کند .

اما هنگامی که برای تلفن همراه ( موبایل ) سایت جداگانه طراحی گردد ، url و html این سایت با سایت طراحی شده برای لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی متفاوت خواهد بود که این امر باعث می شود گوگل چندین بار سازمان دهی و نشانه گذاری اطلاعات را انجام دهد و تاثیر منفی در رتبه بندی گوگل لحاظ شود. از سوی دیگر ریسپانسیو بودن سایت موجب می شود تا محتویات روی یک سایت با یک url قرار بگیرد که در نتیجه برقراری ارتباط کاربران و اشتراک گذاری سایت راحت تر باشد .

در گذشته دو نسخه از یک سایت( نسخه ی موبایلی و کامپیوتری ) طراحی می شد که علاوه بر هزینه ی طراحی ، هزینه ی بروزرسانی هر دو سایت برای فرد مشکل ساز بود ، اما امروزه امکان ریسپانسیو کردن سایت ، هزینه های اضافی را از بین خواهد برد و یک نسخه از سایت بر روی هر دستگاهی امکان نمایش مناسبی خواهد داشت .

بررسی سایت ریسپانسیو

بررسی سایت ریسپانسیو

 

تشخیص ریسپانسیو بودن سایت

چنانچه سایتی را از طریق کامپیوتر و لپ تاپ باز کنیم و عرض مرورگر را به آهستگی کم و زیاد کنیم ، اگر اندازه و ترتیب اجزاء سایت مطابق با تغییر عرض صفحه تغییر کند و نیازی به چرخاندن صفحه به چپ و راست برای دیدن تمام جزئیات نباشد ، این سایت ریسپانسیو خواهد بود، در سایت های غیر ریسپانسیو، لازم است تا صفحه ی نمایش را به چپ و یا راست اسکرول کرد تا قسمت های پنهان شده ی سایت ، آشکار گردد .

بیشتر بخوانید: طراحی سایت رادیو

 

اشتباهات رایج در طراحی سایت ریسپانسیو

انجام برخی اشکالات در طراحی سایت ریسپانسیو ، موجب برزو مشکلاتی برای این نوع سایت می شود که عبارتند از :

متن های طولانی

نمایش متن های طولانی به یکباره و استفاده از فونت ریز باعث خستگی کاربر و بی حوصله شدن او می شود ، در نتیجه ممکن است کاربر سایت را ترک کند ، لذا به هنگام طراحی سایت با وردپرس باید از ترفند ادامه مطلب با رنگ متفاوت و درشت و فونت های مختلف استفاده کرد تا کاربر مرور چشمی راحت تری از طریق موبایل خود داشته باشد .

عدم فعال بودن شماره تماس

به جای قرار دادن تصویر شماره تماس یا یک نوشته ، از دکمه تعاملی تماس با دستگاه موبایل کاربر استفاده کنید تا کاربر با یک لمس اقدام به شماره گیری کند و نیازهای خود را از جهت تماس برطرف سازد .

دکمه و لینک های بزرگ و جذاب

به کارگیری دکمه و لینک های بزرگ با رنگ متفاوت سبب جذابیت بیشتر وب سایت و در نتیجه افزایش کاربران سایت خواهد شد ، همچنین به کمک این ترفند می توان کاربران را جهت عضویت در خبرنامه و یا تکمیل یک فرم تشویق نمود .

طراحی سایت ریسپانسیو و گوگل

سیاست کاری گوگل بر پایه ی راحتی و ایجاد بهترین تجربه ی کاربری برای کاربران خود است ، لذا چنانچه سایتی ریسپانسیو نباشد ، گوگل آن را جریمه خواهد کرد و که در اثر این کار ، سایت بسیاری از کاربران خود را از دست خواهد داد .

از سال ۲۰۱۵ میلادی یکی از عوامل رتبه بندی سایت ها توسط گوگل ، ریسپانسیو بودن سایت اعلام شده است .

با توجه به مطالب ارائه شده مشخص است که ریسپانسیو بودن سایت در جذب کاربران و رتبه ی سایت چه تاثیرات مثبتی دارد ، از  این رو چنانچه خواهان ریسپانسیو کردن سایت خود هستید ، می توانید از راه های ارتباطی ارائه شده در سایت ، با گروه طراحان حرفه ای و باتجربه ی ما در این زمینه تماس بگیرید .

اصول طراحی سایت ریسپانسیو

به منظور ایجاد یک سایت واکنش گرا ، باید سه اصل زیر را توسعه داد :

شبکه های روان: اساس طراحی یک سایت پاسخگو ، طرح بندی مبتنی بر شبکه های انعطاف پذیر است لذا از اندازه های نسبی متناسب با تمام دستگاه های همراه باید بهره گرفت .

کوئری های رسانه ای: به کمک کوئری های رسانه ای می توان تشخیص داد که چه دستگاهی به وب سایت متصل شده و از این طریق اندازه مرورگر را با توجه به اندازه دستگاه متصل شده تنظیم نمود .

تصاویر و رسانه انعطاف پذیر: این ویژگی به سایت این امکان را می دهد تا تصاویر و سایر رسانه ها را به صورت متناسب با دستگاه متصل شده ، استفاده کند .

 

طراحی سایت ریسپانسیو توسط تیم سئو بمب

طراحان زبده ی شرکت سئو بمب با تجربه کاری بالا ، تیمی حرفه ای و منسجم که نمونه کارهای متعددی را در زمینه ی طراحی انواع سایت ، دارا می باشند ، به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن به طراحی سایت ریسپانسیو شما اقدام می کنند ، از این رو اگر خواستار طراحی یک سایت بهینه و استاندارد هستید با تولید محتوای قوی و ارزشمند ، پس با ما تماس بگیرید .

همکاران طراح ما از بروزترین متدهای بهینه سازی سایت جهت کسب رتبه های برتر گوگل بهره خواهند برد و همواره سایتی در خور انتظارات شما برای کسب و کار اینترنتی شما طراحی خواهند کرد پس این فرصت استثنایی سرمایه گذاری را از دست ندهید و با طراحی سایتی ریسپانسیو ، از مزایای یک سایت استاندارد برخودار شوید .

ریسپانسیو کردن سایت

اگر چه آموزش های زیادی در رابطه با ریسپانسیو کردن یک سایت با کمی جستجو در اینترنت می توان یافت اما برای ایجاد یک سایت ریسپانسیو بدون نقص و کاملا استاندارد که بتوان از آن بدون ایجاد مشکلی برای همیشه بهره گرفت ، روش های استاندارد و صحیحی را می طلبد که لازم است که کار طراحی سایت حرفه ای توسط تیم حرفه ای و کاربلد انجام شود، در واقع طراحی یک سایت ریسپانسیو ، طراحی متفاوتی نسبت به طراحی یک سایت معمولی دارد و طراح باید جوانب مثبت و منفی را به خوبی بداند .

سپردن کار طراحی سایت ریسپانسیو به تیم طراحی سئو بمب موجب خواهد شد که سایت بدون هیچ گونه اشکالی به صورت حرفه ای و در کمترین زمان ممکن ریسپانسیو گردد و از این طریق علاوه بر جذب کاربران بیشتر برای سایت ، کاربران تعامل راحت تری با محتوای سایت داشته باشند و رتبه ی سایت از نظر گوگل بهبود یابد. نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با این مقاله با ما درمیان گذاشته و چنانچه آن را مفید می دانید ، این مقاله را به اشتراک بگذارید. همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص طراحی سایت ریسپانسیو، با ما در تماس باشید تا در اولین فرصت ، راهنمایی های لازم از سوی تیم طراح به شما ارائه گردد .

 

همه نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

درخواست خدمات سایت یا سئو رو از طریق فرم زیر ارسال کنید