SEOBOMB
Img
طراحی سایت قیمت یاب

طراحی سایت قیمت یاب

طراحی سایت قیمت یاب باید بر اساس امکاناتی طراحی شود که مخاطبان شما، بتوانند در سایت شما به جستجو و خرید کالاهای فیزیکی و غیر فیزیکی بپردازند، وب سایت های متعددی در بستر شبکه اینترنت جهانی وجود دارد که هر کدام کارایی و ویژگی های خاصی خود را دارد، برخی وب سایت ها  با زمینه فروشگاهی در جهت فروش فایل و عرضه کالاهای فیزیکی و خدماتی طراحی می شوند ، این وب سایت ها خدمتی را عرضه کرده و در عوض آن هزینه ای را دریافت می کنند و به دلیل استقبال زیاد از آنها به عنوان یک وب سایت درآمدزا و ارائه کننده ی راحت و سریع خدمات اینترنتی همواره مورد توجه صاحبان سایت و کاربران قرار دارند ، از همین رو در این مقاله ، طراحی سایت قیمت یاب  به عنوان یکی از سایت های فروشگاهی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

 

چگونگی طراحی سایت قیمت یاب

چگونگی طراحی سایت قیمت یاب

چگونگی طراحی سایت قیمت یاب

در یک سایت قیمت یاب ، می توان به جستجوی کالا یا محصولات فروشگاه اینترنتی پرداخت در واقع می توان به عنوان کاربر ، کالای مورد نظر خود را در سایت قیمت یاب جستجو کرد و بررسی کرد که کالای مورد نظر در کدام فروشگاه و با چه قیمتی عرضه می شود، از سوی دیگر به کمک سایت قیمت یاب می توان با سهولت بیشتری کالاها را پیدا کرد .

در سایت قیمت یاب ، می توان محصولات فروشگاه های اینترنتی مختلف را با توجه به امکانات آنها با یکدیگر مقایسه کرده و سپس خرید انجام داد، در سایت های قیمت یاب ممکن است تنها یک کالا از فروشگاه های مختلف مورد بررسی قرار گیرد به عنوان مثال سایت قیمت یاب موبایل  و یا اینکه قیمت محصولات مختلف مورد بررسی قرار گیرد ، بدین معنی که در یک سایت قیمت یاب ، قیمت انواع محصول ( تلویزیون ، تبلت ، مبلمان و … ) مورد ارزیابی شود.

بیشتر بخوانید:  طراحی سایت شخصی

 

علاوه بر بررسی قیمت ، سایت های قیمت یاب دیگر ویژگی محصولات را نیز مورد ارزیابی قرار می دهند ، از این رو چنین سایت هایی برای کسب اطلاعات و مقایسه جامع در رابطه با یک محصول  بسیار مفید واقع خواهند شد .

مزایای طراحی سایت قیمت یاب

 1. نزدیکتر شدن به خرید از فروشگاههای حقیقی  انتخاب بهترین مرکز خرید کالا
 2. امکان مقایسه ی قیمت کالای مورد نظر خود با سایر فروشگاه ها
 3.  امکان درج تبلیغات و کسب درآمد برای صاحب سایت
 4. دستیابی به کالاها با قیمت واقعی تر و کمتر
 5. ایجاد بستر مناسب معرفی و رقابت بین فروشگاه های اینترنتی مختلف

نکات مهم در طراحی سایت قیمت یاب

به منظور موفقیت طراحی سایت قیمت یاب باید در طراحی چنین سایت هایی مواردی را به درستی رعایت نمود تا کاربران سایت افزایش یابد و سایت به اهداف خود برسد :

 • بیشترین تعداد محصولات عرضه شده در سایت های فروشگاهی باید جمع آوری و دسته بندی گردد .
 •  درج اطلاعات دقیق و جامع از ویژگی های هر محصول موجود در سایت
 • بروز رسانی خودکار و مداوم قیمت محصولات موجود در سایت
 • بررسی خودکار موجود بودن محصول و کالاهای درج شده در سایت
 •  بررسی تنوع کالای درج شده در سایت
 • ارائه خودکار گزینه های خرید فروشگاه ، به عنوان مثال ارائه ی تخفیف ها
 • بهینه سازی استاندارد و کامل سایت برای موتور های جستجوگر نظیر گوگل زیرا ماهیت سایت قیمت یاب از نظر آنها ماهیت سایت فروشگاهی اینترنتی است  .
 • امکان خدمات رسانی به کاربران ، نظیر بحث و گفتگو و تبادل اطلاع رسانی در سایت
 • ریسپانسیو بودن طراحی سایت حرفه ای شما

 

آیتم و امکانات طراحی سایت قیمت یاب

 • بخش اطلاع از آخرین تخفیف ها
 • طراحی بخش اخبار و مقالات
 • بخش نظردهی و کامنت گذاری
 • شبکه های اجتماعی و راه های ارتباطی
 • بخش ثبت نام کاربران
 • طراحی بخش ارسال قیمت محصولات از طریق پیامک یا ایمیل
 • گالری تصاویر و ویدئوها
 • نمایش آمار بازدید روزانه ، تعداد افراد آنلاین
 • نمایش تاریخ و ساعت محلی
 • منوی کاربری و زیر منوها
 • ربات های قیمت خوان
 • بخش ثبت فروشگاه اینترنتی

عوامل شکست سایت قیمت یاب

عواملی چون ؛ عدم آشنایی کامل کاربران اینترنتی با سایت های قیمت یاب ، عدم فرهنگ سازی استفاده از سایت قیمت یاب ، عدم بهینه سازی استاندارد سایت برای موتورهای جستجوگر ، عدم اعتماد فروشگاه های اینترنتی  به عدم ماندگاری و ثبات قدم بودن این نوع سایت ها و غیره سبب شکست سایت های قیمت یاب شده است .

روش های طراحی سایت قیمت یاب

جهت طراحی سایت قیمت یاب ، می توان دو روش را به کار برد :

روش دوم : چنانچه مشتری مایل به داشتن یک سایت کاملا حرفه ای و سفارشی باشد ، طراحان برنامه نویس با کدنویسی اختصاصی صفر تا صد سایت به طراحی استاندارد سایت می پردازند ، در این صورت به دلیل نیاز به وقت و دقت زیاد جهت طراحی ، هزینه ی سایت بسیار بیشتر از سایت های نوع دوم خواهد بود .

روش دوم : استفاده از قالب های آماده ؛ سیستم های مدیریت محتوایی (Content Management System)  یا CMS نظیر پرستاشاپ ، جوملا و وردپرس ، در این حالت با آماده بودن پنل مدیریت ، طراح بیشتر به طراحی گرافیک و ظاهر سایت خواهد پرداخت ، هزینه ی طراحی این گونه سایت ها معقول خواهد بود .

مراحل طراحی سایت قیمت یاب

به طور کلی جهت طراحی سایت با وردپرس ، ابتدا اهداف ، نیازها و انتظارات مشتری از راه اندازی سایت پس از انجام یک جلسه مشاوره مورد بررسی قرار می گیرد تا بدین ترتیب طراح بتواند با توجه به سلیقه و اهداف مشتری به طراحی مناسبی دست یابد ، انتخاب نام دامنه ی سایت ، هاست میزبانی ،طراحی گرافیک و ظاهر سایت ، طراحی قالب اصلی سایت و مدیریت محتوا از جمله مراحل بعدی طراحی سایت است که در نهایت با انجام یک تست از چگونگی عملکرد سایت ، کار راه اندازی سایت تمام خواهد شد و طراحان سایت را به صاحب آن تحویل خواهند داد .

پس از راه اندازی سایت به دلیل دینامیک بودن سایت ، از طریق پنل مخصوص مدیریت ، مدیر سایت به ویرایش محتوای سایت خواهد پرداخت ، حتی تغییر در نوع طراحی سایت نیز پس از راه اندازی سایت امکان پذیر خواهد بود

سایت دینامیک به سایت های اطلاق می گردد که به دلیل نیاز به تغییر محتوای سایت ، لازم است که کار ویرایش سایت از طریق پنل مدیریت به سادگی انجام شود ، در این گونه سایت ها ، ویرایش محتوای سایت بدون داشتن دانش تخصصی و تنها از طریق پنل مدیریت سایت امکان پذیر خواهد بود .

تعداد کاربران و طراحی سایت قیمت یاب

در هنگام طراحی سایت قیمت یاب ، باید امنیت و بهینه سازی محتوای سایت مورد توجه قرار گیرد تا بدین ترتیب بتوان سایتی معتبر را راه اندازی کرد و به این طریق کاربران سایت را افزایش داد ، زیرا در صورت عدم تامین امنیت بالای سایت ممکن است هک یا عمل خرابکارانه ای از سوی افراد ناشناس در سایت رخ داده و مشکلات متعددی در سایت بروز کند .

طراح سایت ، باید از زبان برنامه نویسی و نرم افزارهای به روز و کاملا استاندارد جهت تامین امنیت سایت استفاده کند .

محتوای بهینه شده ی سایت ( تولید محتوای جدید و غیرتکراری براساس اصول سئو ) برای موتورهای جستجوگر نظیر گوگل سبب افزایش رتبه ی سایت خواهد شد ، در نتیجه کاربران بیشتری به هنگام بالا آمدن سایت در صفحات اول جستجو ، وارد سایت خواهند شد .

درآمدزایی و طراحی سایت قیمت یاب

صاحب یک سایت قیمت یاب منسجم و قوی که بتواند با طراحی اصولی و صحیح سایت ، کاربران زیادی جذب نماید ، از طریق درج لینک و محصولات فروشگاه های اینترنتی و همچنین درج انواع تبلیغات می تواند ، درآمدزایی قابل قبولی داشته باشد ، زیرا بسیاری از افراد مایل هستند تا قبل از خرید هر محصول یا کالایی ، اطلاعاتی در مورد آن  کسب کنند و به مقایسه ویژگی ها و قیمت محصول در فروشگاه های مختلف بپردازند .

هزینه طراحی سایت قیمت یاب

دقت و زمانی که صرف طراحی گرافیکی ،  برنامه نویسی و مدیریت محتوای سایت از سوی طراحان می شود ، تعیین کننده ی هزینه ی طراحی سایت قیمت یاب خواهد بود ، هر چه سایت تخصصی تر و طراحی قوی تری داشته باشد ، هزینه طراحی سایت نیز بیشتر خواهد بود .

به منظور تعیین قیمت طراحی سایت ، باید امکانات و آیتم های سایت را مورد ارزیابی قرار داد ، سایت هایی که نیاز به برنامه نوسی کاملی دارند ( سایت های سفارشی ) در رده ی سایت های گران قیمت هستند زیرا در این نوع سایت ها ، طراح به کمک زبان های برنامه نویسی کلیه موارد طراحی سایت را با دقت کد نویسی خواهد کرد .

طراحی سایت قیمت یاب شرکت تخصصی سئو بمب

شرکت های طراحی سایت مختلفی در بستر وب سایت های اینترنتی فعالیت می کنند ، اما انتخاب یک شرکت طراح تخصصی و باتجربه که بتوان کار طراحی استاندارد و اصولی سایت را به آن سپرد ، در میان این همه شرکت طراحی و سئو کمی سخت خواهد بود ، از همین رو شرکت طراحی سایت حرفه ای سئو بمب با بهره گیری از گروهی از طراحان توانمند و زبده و ارائه ی نمونه کارهای موفق طراحی انواع سایت ، آماده ی دریافت پیشنهادات طراحی سایت شما می باشد، مشاوران سایت از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت ، به صورت ۲۴ ساعته ، آماده ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز می باشند.

همه نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

درخواست خدمات سایت یا سئو رو از طریق فرم زیر ارسال کنید