SEOBOMB
Img
پست مهمان چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

پست مهمان چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

پست مهمان چیست و چگونه باید آن را انجام دهیم تا سئوی وب سایتمان، به بهتری شکل ممکن متحول شود، دارندگان وب سایت باید به طور مداوم، در گذر زمان با پیشرفته تر شدن الگوریتم های گوگل، از روش های مختلف و جدید بهینه سازی و سئو مطلع شوند، یکی از این روش ها ؛ دریافت بک لینک از سایر وب سایت ها می باشد که بسیاری از روش های انجام آن منسوخ شده، اما روش های دیگری جایگزین آن شده اند ، درهمین راستا در این مقاله، پست مهمان و تاثیری که در سئو دارد، مورد بررسی قرار گرفته شده است ، تا پایان این مقاله با سئو بمب همراه باشید.

 

پست مهمان چیست

پست مهمان چیست

پست مهمان چیست؟

پست مهمان (guest posting) از روش هایی است، که مدیر هر سایتی به کمک آن می تواند، بک لینک های رایگان برای سایت خود ایجاد کند، ایجاد پست های مهمان مانند تبادل لینک، فروم ها و شبکه های اجتماعی قواعد خاص، مزایا و معایب خود را دارد.

پست به هر محتوایی( متن نوشتاری، تصویر، ویدئو، فایل صوتی، اینفوگرافیک و … ) که در یک وب سایت منتشر می گردد، گفته می شود و از آنجا که تولید محتوای وب سایت کار سختی است لذا وب سایت های معتبر برای تولید و انتشار محتوای ارزشمند، یک یا چند نویسنده، گرافیست و تولید کننده محتوا استخدام می کنند تا بتوانند به درستی با سایر وب سایت ها رقابت کنند در مقابل ، بسیاری از وب سایت ها به جای استخدام تولید کننده ی محتوا ، به کاربران اجازه می دهند، تا در سایت عضو شده و بتوانند محتوای تولیدی خود را انتشار دهند ، در واقع در عوض هر پست که کاربران در سایت قرار می دهد، برای پاداش اجازه لینک دادن به سایت خودشان را خواهند یافت ، لذا بسیاری از افراد برای اینکه برای سایت خود بک لینک رایگان تامین کنند، به سراغ سایت هایی برای ارسال پست رایگان می روند.

بیشتر بخوانید:  بررسی سئو رقبا

 

با انتشار پست مهمان در یک وب سایت ، هم سایت پذیرای پست مهمان، محتوای جدیدی به دست می آورد و هم کاربری که پست مهمان را تولید کرده ، بک لینک رایگان به دست می آورد ، پس انتشار پست مهمان یک معامله برد – برد خواهد بود، پست های مهمان را می توان به صورت رایگان و پولی انجام داد، البته به اگر چنین روشی به شکل پولی انجام شود، به آن رپورتاژ آگهی می گویند.

ارسال نوشته ی رایگان چه مزیت هایی برای شما دارد؟

با درج پست مهمان در یک سایت، می توان بک لینک به دست آورد، از نظر سئو و موتور های جستجوگر، تعداد بک لینک ها بسیار مهم هستند، زیرا این بک لینک ها توسط موتور های جستجو، زمان رتبه بندی سایت ها مورد توجه قرار می گیرند و سبب اعتبار سایت خواهند شد، در حقیقت ، بک لینک های معتبر و استاندارد می توانند به یک سایت اعتبار ویژه ای ببخشند.

نکاتی که در هنگام انتشار پست مهمان باید آن را بدانید!

 1. به طور کلی نمی توان هر مقاله ای را به عنوان guest posting منتشر کرد، و البته در نظر داشته باشید که در هر سایتی هم نمی توان guest posting درج کرد!
 2. لازم است تنها در سایت هایی که بازدید آنها از سایت شما بیشتر است، مقاله ی جدید خود را منتشر کنید و به جای تعداد بسیار زیادی بک لینک از یک سایت که موجب جریمه کردن شما از سوی گوگل خواهد شد، تنها در سایت هایی که معتبر بوده و بازدید کننده زیادی دارند، پست مهمان انتشار دهید.
 3.  باید محتوایی که به عنوان مقاله ی جدید منتشر می شود، از نظر گوگل با ارزش باشد تا بک لینک موجود در آن نیز ارزشمند محسوب گردد ، لذا باید محتوای منتشر شده کاملا در راستای فعالیت وب سایتی باشد که در آن مقاله ی جدید منتشر می شود ،علاوه بر آن ، پست باید در دسته مناسب قرار گیرد و تگ هایی که برای آن انتخاب می کنید نیر متناسب باشند.
 4. برای انتشار دهنده ی پست مهمان ، باید محتوا و سایتی که از آن بک لینک گرفته می شود، با خود سایت در یک راستا فعالیت داشته باشند.
 5. باید پست های متعدد سایت را به عنوان پست مهمان منتشر کرد زیرا انتشار تنها یک پست سبب خواهد شد که گوگل خیلی سریع چنین محتوایی را تکراری و کپی تشخیص دهد و لینک موجود در آن را هم بی ارزش تلقی کند لذا بهتر است محتوای جدید و دست اول به عنوان مقاله ی یونیک در سایر وب سایت ها درج شود .
 6. لازم است هر بار از یک انکر تکست متفاوت استفاده گردد زیرا تنوع سبب می شود گوگل کمتر به تقلب شما، شک کند.
 7. از آنجا که نویسنده های مشهور، اعتبار بیشتری در نزد مدیران وب سایت ها و کاربران دارند لذا محتوای جالب و جدید تولید کنید، تا همه شما را بشناسند، پس از آن  به راحتی در هر سایتی می توانید، مقاله های رایگان قرار دهید و از طرفی کاربران بیشتری شما را دنبال خواهند کرد.
 8. همواره وجود چند بک لینک توسط ارسال نوشته های مهمان، در بین بک لینک های عادی سایت شما ، می تواند به بهبود سئوی سایت کمک زیادی کند ، اما اگر در درج بک لینک ها افراط شود ، سایت شما توسط گوگل جریمه خواهد شد و کاهش رتبه شدیدی را تجربه خواهد کرد. ( برای اطلاعات بیشتر در مورد جریمه های گوگل به مقاله ی پنالتی گوگل چیست مراجعه کنید. )
 9. با اینکه وب سایت ها برای تعداد بک لینک هایی که از یک نوشته ی مهمان به سایت شخصی داده می‌شود، محدودیتی تعیین نمی کنند اما لازم است، هر کلمه کلیدی تنها به یک صفحه از سایت  لینک شده و حداکثر از سه بک لینک استفاده گردد.
 10. درست است که هدف نوشتن پست مهمان گرفتن بک لینک است، اما نباید این پست را با محتوای تبلیغاتی اشتباه گرفت و پست تبلیغاتی نوشت.
 11.  علاوه بر لینک خود ، به دیگر پست های موجود در سایت میزبان لینک بدهید ، تا با این کار مدیران وب سایت میزبان به سایت شما توجه زیادی کنند.
 12. از آنجا که کاربران هستند که روی لینک نوشته ی مهمان شما کلیک می کنند  یا آن را با دیگران به اشتراک می گذارند لذا به سوالات آنها پاسخ داده و مخاطبی خود را به اظهار نظر تشویق کنید.
 13. از طریق شبکه های اجتماعی لینک مقاله ی مهمان را به اشتراک بگذارید، تا افراد بیشتری آن را دیده و ترافیک سایت شما بیشتر گردد.

 

سایت پست مهمان ایرانی

سایت پست مهمان ایرانی

سایت های پست مهمان ایرانی

در ایران نیز وب سایت هایی متعددی وجود دارد که با کمی جستجو در اینترنت می توان آنها را به راحتی یافت و در آنها پست رایگان منتشر کرد. هر یک از سایت های پست مهمان ایرانی شرایط و قوانین خاص خود را دارند که پس از ثبت نام می توان در آنها اقدام به ارسال پست های رایگان کرد، بهتر است در سایت های پربازدید و با رتبه بالا اقدام به درج پست های رایگان کرد.

فروش بک لینک

حتی اگر بتوان بهترین محتوا را درج کرد اما همه سایت ها اجازه نمی دهند، تا پست مهمان رایگان در آنها منتشر شود بلکه به ازای قرار دادن پست مهمان و دادن بک لینک هزینه دریافت خواهند کرد ، این کار «رپورتاژ آگهی» نام دارد که شکلی از تبلیغات است اما  به دلیل اینکه  پست برای همیشه در سایت میزبان وجود دارد ، ماندگاری بیشتری خواهد داشت، به طور کلی ، هرچه رتبه سایت و ترافیک آن  بیشتر باشد، برای درج پست های مهمان ، هزینه ی بیشتری دریافت خواهد شد.

نکات مهم برای دریافت پست مهمان

 • جهت پذیرایی از پست مهمان ، سایت باید به اندازه کافی معتبر بوده تا کاربران در سایت عضو شوند و پست مهمان منتشر کنند.
 • باید پهنای باند و هاست  نیز قوی باشد، زیرا در مدت کوتاهی ، سایت با انبوهی از محتوا روبرو خواهد شد.
 • سایت ممکن است به یک لینک دانی بدل شود و این کار می تواند نتیجه منفی برای سایت داشته باشد لذا باید کیفیت محتواهای تولیدی را زیر نظر داشت تا با ترافیک بالا به سئوی سایت کمک کرد.

افزونه ارسال پست مهمان

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار کامل است ، اگر بخواهید سایت وردپرسی خود را به یک میزبان برای پست های مهمان کاربران تبدیل کنید، افزونه ای در این سیستم برای انجام این کار وجود دارد که به مدیر یک سایت اجازه می دهند، تا کاربران را در تولید محتوای سایت خود سهیم نماید اما افزونه ای جهت ارسال پست مهمان به دیگر وب سایت ها وجود ندارد.

تفاوت رپورتاژ و پست مهمان

علاوه بر رایگان و پولی بودن این دو نوع سایت، گوگل با الگوریتم های پیچیده و محرمانه ی خود به راحتی سایت فروش بک لینک و پست مهمان را از هم تشخیص می دهد و سایت های فروش بک لینک را جریمه می کند.

پست مهمان معکوس

هنگامی که  مدیر سایت از یک نفر دیگر درخواست می کند که در سایت خود مقاله ای بنویسد و منتشر کند ، به این کار پست مهمان معکوس گفته می شود.

از آنجا که پست مهمان، زمینه ساز پست مهمان معکوس است لذا یک نویسنده حرفه ای که مقاله های با کیفیت می نویسد، در واقع در حال ساخت پست مهمان معکوس برای سایت شما خواهد بود.

تفاوت مقاله مهمان با مقاله مهمان معکوس

 • محتوای نوشته های مهمان معکوس توسط یک نویسنده رده بالا و سرشناس ایجاد می شود.
 • مدیران سایت سراغ نویسنده ها می روند.
 • بازدهی نوشته های مهمان معکوس بسیار بیشتر است.

محتوای مقاله های مهمان معکوس

باید نویسنده ی محتوای پست مهمان معکوس ، محتوایی با کیفیت تولید کند لذا برا اینکه بهترین نوشته اش را در اختیار شما قرار دهد ، به عنوان مثال ،  نام و نشانی او در همان پست درج شود و مواردی از این دست که باعث شود تا به خاطر خودش هم شده بهترین محتوا را تولید کند.

سئو مقاله های مهمان معکوس

پست مهمان معکوس باید به اندازه ای جذاب و تاثیر گذار و بهینه سازی شده باشد که بتواند به جذب کاربر کمک کند و در کسب افزایش رتبه در گوگل برتر کلمات کلیدی نیز موثر باشد.

نوشتن مقاله های مهمان معکوس

 • پیدا کردن یک نویسنده کاربلد پست های مهمان معکوس کار سختی است ، لذا باید سه مرحله ی زیر رل طی کرد:
 • قدم اول : یافتن نویسندگان معتبر در حیطه تخصص سایت
 • قدم دوم : با مشخص کردن نوع محتوای مورد نیاز سایت ، نوع پست مهمان معکوس را تعیین کنید.
 • قدم سوم :  اطلاعات تماس نویسنده را پیدا کرده و او را جهت نوشتن پست مهمان معکوس متقاعد کنید.

مزایای نوشته مهمان معکوس

 1. جذب ترافیک به عنوان مهمترین مزیت
 2. ایجاد اشتیاق در کاربران سایت به دلیل اینکه شما  با سایر رقبا همکاری نزدیک دارید و مقالات یکدیگر را در سایت خود منتشر می کنید.
 3. احتمال گرفتن بک لینک رایگان زیرا هنگامی که شما از یک همکار دعوت کردید که برای شما مقاله ای بنویسد ، این فرد اگرچه برای خودش بک لینکی در محتوایش می سازد، اما ممکن است در مقاله بعدی اش که در سایت شخصی خود منتشر می کند، به مقاله ای که در سایت شما نوشته اشاره کند و به آن لینک دهد.
 4. ممکن است سایت های دیگری که فرد نویسنده نوشته ی جدید شما را دنبال می کنند، برای سایت شما بک لینک هایی ایجاد کنند که برای تجارت شما، بسیار سود آور خواهد بود.

سایت های اجرا کننده ی تکنیک پست مهمان معکوس

به طور کلی هر سایتی که انتشار محتوا انجام می دهد ، می تواند پست مهمان معکوس را نیز پذیرا  باشد.

محتواهای مختلفی چون ؛ محتوای متنی، ویدئویی، صوتی یا اینفوگرافیک هر … می توانند، موضوع پست مهمان معکوس شما باشند.

موفقیت پست مهمان معکوس

میزان موفقیت پست مهمان معکوس به محبوبیت سایت شما، میزان سرشناس بودن فرد نویسنده مهمان، اشتراک گذاری پست مهمان معکوس و … بستگی دارد.

یافتن نویسنده ی پست مهمان معکوس

یک نویسنده ی سرشناس و متخصص، دنبال کننده هایی دارد، که با انتشار یک پست خوب در سایت شما می تواند، آنها را به دسته کاربران شما بیفزاید لذا با روش های زیر نویسندگان معتبر را بیابید :

نویسندگان حرفه ای فعال در زمینه ی کاری خود را می توانید با یک دعوت نامه از طریق ایمیل یا تماس تلفنی به همکاری دعوت کنید ، در مقابل نوشتن محتوا ، درج پست مورد نظر با نام و برند نویسنده و لینک کردن به سایت نویسنده را پیشنهاد دهید .

از وبلاگ نویس های حرفه ای جهت نوشتن محتوای پست مهمان سایت خود استفاده کنید  ، جهت یافتن چنین افرادی کافی است ، برترین مقالات موجود در وب را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که چه کسی آن را نوشته ، در مواردی که نام نویسنده ذکر نشده می توان از مدیر سایت ها ، نام نویسنده را جویا شد .

نویسندگان معتبر را در شبکه های اجتماعی ؛ لینکدین، توییتر، فیسبوک و اینستاگرام و … پیدا کنید ، با امکانات جستجو در شبکه های اجتماعی مختلف ، به راحتی می توان نویسندگان را یافت و در مورد محتوای تولیدی آنها تحقیق کرد  .

ایده های نوشتن پست مهمان معکوس

با روش های مختلف می توان محتوای پست مهمان معکوس را تهیه کرد ، برخی از این روش ها عبارتند از:

 استخدام نویسنده ی وبلاگ

وبلاگ نویسان حرفه ای بسیاری در مقابل دریافت دستمزد محتوا تولید خواهند کرد ، کاربران با خواندن مقالات نویسنده های مختلف در سایت ، احساس می کنند که یک وب سایت معتبر پیش روی آنها است.

مصاحبه با افراد سرشناس

با فرد سرشناس مورد نظر خود تماس گرفته و به او بگویید قصد دارید، مصاحبه ای انجام دهید و از دیدگاه وی در زمینه تخصصش استفاده کنید ، سرانجام می توان مصاحبه را به صورت یک مقاله یا محتوای صوتی و تصویری برای کاربران منتشر کرد و نیازی نیست که به فرد سرشناس از اول بگویید که این مصاحبه برای ایجاد پست مهمان انجام شده است.

 

نام چند نفر از افراد سرشناس را لیست کنید  و سوالات خود را به صورت واضح نوشته و از هر یک بخواهید تا دیدگاهش را در مورد آنها  ارسال کند ، شما با تلفیق پاسخ های همه این افراد می توانید، محتوایی جذاب و حرفه ای تولید کنید که در زمان کوتاهی کاربران زیادی را به سایت جذب کند.

روش تبادل لینک

به همکاران رقیب ضمن پیشنهاد نوشتن محتوا ، درج بک لینک نیز برای سایت آنها را ارائه دهید ، با این کار هم شما و هم نویسنده ی محتوا سود خواهید کرد.

 کمک گرفتن از افراد خلاق

افراد خلاق با ایده های خوبی نیز هستند که نیاز به شناسایی دارند ، لذا از آنها دعوت کنید تا ضمن نوشتن محتوای مورد نظر ، لابه لای آن ایده های خود را نیز مطرح کنند ، اینگونه افراد مشهور شدن را بیشتر از پول می پسندند.

بخش رویدادهای هفتگی

بخشی در سایت راه اندازی کرده و از کاربران بخواهید تا هر هفته یا هر ماه، سوالات خود را از یک فرد سرشناس بپرسند ، پس از آن مهمترین سوالات را طبقه بندی کرده و پاسخ آنها را از فرد سرشناس جویا شوید و در سایت قرار دهید ، با این کار می توان کاربران بسیاری به واسطه پاسخ های فرد سرشناس جذب سایت کرد.

اشتراک گذاری

پس از انجام تهیه محتوا ، حتما باید تا حد ممکن آنرا نشر داد ، شبکه های اجتماعی گزینه های بسیار مناسبی جهت دست به دست اطلاعات و محتوای وب سایت ها هستند.

نتیجه گیری

اگر چه تعداد بک لینک های یک سایت از نظر سئو مهم هستند، اما لینک هایی ارزش دارند که از سایت های معتبر با تعداد کابران زیاد گرفته شده باشند، از روش های مختلف ( از تبادل لینک گرفته تا پست مهمان و رپورتاژ) می توان بک لینک گرفت، اما افراط در این کار نتیجه منفی خواهد داشت، اگر چه ارسال پست رایگان، دیگر مانند گذشته کارایی ندارد، اما روش پست های مهمان معکوس مزایا و معایب خاص خود را دارد، که با هوشیاری می توان از خطرات احتمالی آن جلوگیری کرد، به طور کلی پیدا کردن و متقاعد کردن یک فرد سرشناس برای نوشتن پست مهمان معکوس دشوارترین مرحله کار تولید محتوا می باشد.

 

 

همه نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

درخواست خدمات سایت یا سئو رو از طریق فرم زیر ارسال کنید