SEOBOMB
Img
انواع کسب و کار اینترنتی در ایران

انواع کسب و کار اینترنتی در ایران

قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما باید با انواع کسب و کار اینترنتی در ایران آشنا شوید، زیرا اگر با انواع کسب و کار اینترنتی در ایران آشنا نباشید، نمی توانید ایده های کسب و کار اینترنتی خود را به خوبی پیاده سازی کنید، پس بنابراین شما باید بتوانید ایده های خود را با روش های جدید درآمدزایی اینترنتی تلفیق کنید تا بهترین نتیجه ی ممکن را بدست آورید، در حوزه کسب و کار آنلاین، تنها راه اندازی یک سایت، نمی تواند نیاز شما را برطرف کند! بلکه باید به صورت کامل به آموزش سئو سایت خود بپردازید تا بتوانید افراد زیادی را به سایت خود جذب نمائید.

اگر به می خواهید به صورت کملا عملی، قدم به قدم کسب و کار اینمترنتی را به شما آموزش دهم، حتما در دوره ی ساخت تجارت آنلاین شرکت کنید.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی سود آور

راه اندازی کسب و کار اینترنتی سود آور

راه اندازی کسب و کار اینترنتی سود آور

شما در ابتدا می توانید به دنبال ایده های کسب و کار اینترنتی اجرا نشده در ایران بروید و به دنبال پیاده سازی آن ها باشید ، یا اینکه می توانید ایده های کسب و کار اینترنتی اجرا شده ی خود را کمی متفاوت شروع کنید، زیرا بسیاری از شرکت های ثروتمند ایران، اینگونه ثروتمند شدند، مانند سایت دیوار که توانست با یک تغییر کوچک، سایت شیپور را بگیرد.

شما باید بدانید که چه کسب و کار آنلاینی برای شما سود آور است زیرا کسب درآمد از طریق سایت های کلیکی شما را به درآمد نمی رساند، بلکه فقط زمان شما را تلف می کند و این نوع کسب و کارها، جزء کسب و کارهای اینترنتی به حساب نمی آیند، چون هیچگاه به درآمد پایدار منجر نمی شوند، برای رسیدن به یک کسب و کار اینترنتی پایدار، شما باید یک وب سایت را برای خودتان راه اندازی کنید.

برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی واقعی، می توانید مقاله ی آموزش کسب و کار اینترنتی رایگان را مطالعه نمائید.

مارکت پلیس

مارکت پلیس

انواع کسب و کار اینترنتی در ایران

۱) مارکت پلیس ( market place )

در این نوع مدل کسب و کار اینترنتی ، شما تنها یک واسطه هستید و هیچ کالایی را نمی فروشید، بلکه فقط بازاریابی و ایجاد ترافیک می کنید و محصولات را از کاربران سایت خود دریافت می کنید و به مشتری تحویل می دهید و خودتان هم به راحتی می توانید سودهای قابل توجهی را ( مثل فروشگاه اینترنتی بامیلو ) به عنوان واسطه دریافت کنید، البته که فقط لازم نیست که کالا بفروشید، بلکه می توانید مثل سایت انجام میدم دات کام، به عنوان واسطه خدمات ارائه دهید و کسب و کارهای بسیار زیادی هستند که از همین روش، درآمد های فوق العاده ای را برای خودشان ایجاد می کنند، شما هم می توانید از وب سایت های بزرگی مانند فرانش و پونیشا، الگو برداری کنید.

بیشتر بخوانید:   آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت در ۱ ساعت!

۲) فروش مستقیم کالا یکی از رایج ترین روشهای  کسب و کار اینترنتی در ایران

برعکس روش قبلی، در این روش شما می توانید کالا و یا خدماتی را خودتان ارائه دهید و از آن کسب درآمد کنید می توانید فایل های آموزشی را برای فروش بگذارید و یا می توانید خدماتی مانند طراحی سایت و …… را ارائه دهید.

۳) تبلیغات ( بنری، متنی و ریپورتاژ آگهی )

در این نوع کسب و کار اینترنتی شما فقط کافیست که تولید محتوا کنید و از طریق محتوای خوب و با کیفیت، ترافیک قابل توجهی را به وب سایت خود جذب کنید، بعد از انجام این کار، افراد زیادی به شما پیشنهادات فوق العاده ای را می دهند. برای مثال آنها حاضرند تا بنر تبلیغاتی خود را در درون وب سایت پربازدید شما قرار دهند، انها حاضرند مبالغ قابل توجهی را به شما پرداخت کنند تا مقاله ی آنها را در درون وب سایت خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید:   کسب درآمد از اینترنت با ۷ راه پولساز و بدون سرمایه

۴) فروش لوازم دست دوم

اولین شخصی که چنین ایده ای را پیاده سازی کرد و میلیاردها دلار ارزش ایجاد کرد شخصی ایرانی به نام پیر امیدیار بود! پیر امیدیار به عنوان ثروتمندترین مرد ایرانی، توانست حدود ۹ میلیارد دلار ثروت بدست آورد، او تمام ثروت خود را از طریق شرکت معروفش به نام ebay بدست آورد، او کسب درآمد اینترنتی خود را از طریق خورده فروشی کالاهای دست دوم بدست آورد و بعدها در آمریکا، شرکت هایی مانند آمازون و …. از او تقلید کردند، البته که ناگفته نماند در ایران هم، شرکت هایی مانند ( شیپور و دیوار ) به راحتی از پیر امیدیار تقلید کردند و توانستند در یک بازه ی زمانی کوتاه، به ثروت های عظیمی دسترسی پیدا کنند.

ایده های کسب و کار اینترنتی که احتیاجی به سرمایه اولیه ندارد

ایده های کسب و کار اینترنتی که احتیاجی به سرمایه اولیه ندارد

ایده های کسب و کار اینترنتی که احتیاجی به سرمایه اولیه ندارد

کسب و کار اینترنتی در منزل

ایده های کسب و کار اینترنتی که در این قسمت از آموزش برای شما تهیه کردیم، نیازی به دانش تخصصی ندارد، اینگونه ایده ها توسط هر شخصی با یک کامپیوتر امکان پذیر است، با این راهکارها حتی نیاز به برنامه نویسی سایت هم ندارید و در هر کجای ایران که زندگی کنید می توانید کسب درآمد اینترنتی خود را راه اندازی کنید و با آموزش بازاریابی آن را پر رونق کنید، بر خلاف اکثر مدل های رایج کسب و کار اینترنتی ، شما نیازی به سرمایه اولیه ندارید و به راحتی ، بدون مجوز کار خود را آغاز کنید، البته که اگر بتوانید مجوزهای مختلفی را از وزارت خانه های مختلف تهیه کنید، قطعا تاثیرات فوق العاده ای در فروش شما خواهد داشت، چون کاربران سایت شما، به راحتی به کسب و کار آنلاین شما اعتماد می کنند و درآمد های فوق العاده ای را می توانید کسب کنید.

بیشتر بخوانید:   کار در منزل با ۵ راه پولساز و بدون نیاز به سرمایه

اما اگر زمان و یا شرایط گرفتن مجوز را ندارید، اصلا نگران نباشید، چون افراد بسیار زیادی وجود دارند که بدون مجوز فعالیت می کنند، و همین افراد توانسته اند که کسب و کار اینترنتی کوچک خودشان را به کسب و کار میلیاردی تبدیل کنند. با سئو بمب همراه باشید تا انواع کسب و کار اینترنتی در ایران که به سرمایه اولیه ای نیاز ندارند را به شما عزیزان معرفی کنیم.

۱) دراپ شیپینگ ( Drop shipping )

در این نوع از کسب و کارها شما نیازی به نگهداری محصولات را ندارید، شما تنها نیاز به یک سایتی دارید که با صد هزار تومان هم قابل راه اندازی است، شما در این نوع کسب و کار، تنها نقش یک واسطه را دارید، به این صورت که کالاها را باید از فروشنده ی خود تحویل بگیرید و به مشتریان خود تحویل دهید و شما به عنوان یک واسطه، درصد قابل توجهی را از فروشنده ی خود دریافت می کنید.

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی با دراپ شیپینگ ( Drop shipping ) ، شما تنها نیاز به آموزش بازاریابی دارید و البته با افزایش ترافیک سایت خود، می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید که خوشبختانه انجام این کار، نیازی به سرمایه اولیه ندارد، و این خاصیت راه اندازی کسب و کار اینترنتی از طریق سایت است که شما می توانید با حداقل امکانات، به بیشترین درآمدهای ممکن دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:  آموزش بازاریابی اینترنتی با معرفی ۱۰ تکنیک سال ۲۰۱۸

یکی از ویژگی های خوب دراپ شیپینگ این است که شما می توانید از نام تجاری خود استفاده کنید و اینگونه می توانید رقابت کمتری داشته باشید، به عبارت دیگر شما با انتخاب نام تجاری خود، محصولات خود را، با نام برند خود می فروشید و در این حالت، رقابت شما فقط بر سر قیمت خواهد بود و شما بدون ریسک ، یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد را راه اندازی کرده اید.

۲) سیستم همکاری در فروش ( Affiliate Marketing )

در این مدل کسب و کار اینترنتی که به بازاریابی پورسانتی معروف است، شباهت زیادی به دراپ شیپینگ دارد، با این تفاوت که شما لازم نیست که محصول مورد نظر مشتری خود را از فروشنده تحویل بگیرید و این مزیت را نسبت به دراپ شیپینگ دارد که شما نیازی به حمل و نقل ندارید. اساسا شما یک توازن سودمند برای کسب و کار آنلاین خود انتخاب می کنید و سپس یک شریک برای سیستم همکاری در فروش پیدا می کنید که محصولات مورد نیاز و محبوب عموم جامعه را پیدا کرده است.  برخی از محبوب ترین سایت های سیستم همکاری در فروش ( Affiliate Marketing ) عبارتند از Clickbank.com، Amazon.com و CJ Affiliate by Conversant.

شما می توانید محصولات را در وبلاگ و یا وب سایت خود برای فروش قرار دهید، سپس هر محصول باید دارای یک لینک منحصر به فرد باشد که با شریک Affiliate Marketing شما به حساب شما باز می گردد، سپس هر کسی که بر روی لینک محصول مورد نظر کلیک می کند به سبد خرید شریک همکاری در فروش شما هدایت می شود و در مرحله ی بعد در صفحه ی تسویه حساب شریک شما، پرداخت را انجام می دهد.

هنگامی که افراد زیادی از سایت شما خرید می کنند، این خرید ثبت می شود و شما یک کمیسیون دریافت می کنید، البته که میزان کمیسیون شما بسته به شریک بازاریابی شما، کاملا متفاوت است، اما معمولا میزان کمیسیون شما بین ۵ تا ۵۰ درصد، با محصولات تولید اطلاعات دیجیتالی متفاوت است.

همانطور که می بینید، ریسک بسیار کمی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما وجود دارد و شما نیاز به هیچ سرمایه اولیه ای ندارید، بلکه تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک لینک ایجاد کنید تا فروشنده ی محصولات، بتواند همه چیز را کنترل کند، این نوع کسب و کار اینترنتی هم که مشابه دراپ شیپینگ می باشد، تنها احتیاج به بازاریابی و ایجاد ترافیک سایت دارد که از طریق رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیل، وبلاگ نویسی یا هر روش دیگری می توانید انجام دهید.

۳) وبلاگ نویسی: اگر به اخبار روز دنیا علاقه مند هستید، پس شما هم می توانید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید

این موضوع مهم را بدانید که حتی بدون داشتن وب سایت هم، می توانید کسب درآمد از اینترنت خود را با خدماتی مانند Blogger ( www.blogger.com ) شروع کنید، زیرا داشتن وبلاگ، هیچ هزینه ای ندارد ، شما همچنین می توانید سایت خود را با یک هاست میزبانی خود با قیمتی پایین و امنیت بسیار بالا راه اندازی کنید، که پیشنهاد سئو بمب داشتن وب سایت با قیمتی بسیار پایین است.

برای آموزش کسب و کار اینترنتی ، شما باید با صبر و حوصله کار خود را جلو ببرید، زیرا شما برای ایجاد ترافیک خوب، احتیاج به زمان دارید، بنابراین در این نوع مدل کسب و کار اینترنتی، باید هر روزه بتوانید سایت خود را بروز رسانی کنید و مطالب زیادی را در وب سایت خود منتشر کنید تا کم کم در نتیج موتورهای جستجوی گوگل رتبه بگیرید و از طریق پیشنهاد های فوق العاده ای که به شما می شود، کسب درآمد کنید.

اما موضوع مهمی که برای شما وجود دارد، این است که چه موضوعی را باید منتشر کنید؟ دقیقا به نوع دیدگاه شما بستگی دارد، به چه موضوعی علاقه دارید؟ چه کاری را با عشق انجام می دهید؟ چه کاری را وقتی انجام می دهید به شما احساس خوبی می دهد؟ شما از طریق انتشار محتوایی که به آنها علاقه دارید، می توانید ثروتمند شوید، اما وبلاگ نویسی پایان کار نیست شما می توانید  با انتشار عکس ها، فیلم ها و ویدئوهای متفاوت، لینک هایی را از سایت های دیگر دریافت کنید که این گونه لینک ها، به شهرت سایت شما، کمک فراوانی می کند، در این بخش، سئو بمب قصد دارد که در مورد روش های درآمد زایی یک وبلاگ صحبت کند.

کسب و کار اینترنتی در ایران با استفاده از تبلیغات کلیکی ( google adsense ):

در این نوع کسب و کار مجازی به ازای هر کلیک، باید مبلغی از طرف گوگل برای شما در نظر گرفته شود، یعنی هر کسی که بر روی بنر تبلیغاتی که از سمت گوگل گرفته اید، کلیک کند، چند سنت برای شما در نظر گرفته می شود. معمولا این نوع تبلیغات با موضوع وبلاگ شما کاملا مرتبط است، زیرا گوگل تبلیغ نامرتبط با وبلاگ شما را ارائه نمی دهد، بنابراین تجربه خوبی برای بازدیدکنندگان شماست و البته تعداد کلیک بر روی آگهی ها به حداکثر می رسد. برای تبلیغات گوگل google adsense ، کافیست که تنها یک کد را از گوگل دریافت کنید و آن را در وبلاگ خود قرار دهید تا به صورت خودکار، تبلیغات گوگل ادسنس ، در وبلاگ شما به نمایش درآید.

همچنان وبلاگ شما، می تواند با شبکه های تبلیغاتی مانند Blogads کار کند و تبلیغات بنری را در وبلاگ خود قرار دهید که دقیقا مانند تبلیغات google adsense است که کدی را در وبلاگ خود قرار می دهید که به ازای هر کلیک، مبالغی به حساب شما واریز می شود و همچنین می توانید سیستم همکاری در فروش در وبلاگ خود راه اندازی کنید که به ازای هر فروش کمیسیون خوبی دریافت کنید. فقط موضوع مهمی که برای شما وجود دارد، این است که مطالب شما نباید خسته کننده باشد، شما باید بتوانید هر روز وبلاگ خود را بروز رسانی کنید و مطالبی را در وبلاگ خود قرار دهید که در دیگر وبلاگ ها دیده نمیشود، بنابر این وبلاگ شما باید از جذابیت بسیار زیادی برخوردار باشد.

اگر می خواهید در وبلاگ نویسی موفق شوید، باید به صورت منظم در وبلاگ خود مطالب جدید بگذارید، باید مطالبی قرار دهید که عموم افراد جامعه، تشنه ی آن هستند و برای جذب مخاطبان بیشتر، باید از همه ی روش های وبلاگ نویسی ( مانند قرار دادن عکس ها، فیلم ها، کلیپ ها و …. )  استفاده کنید.

۴) پولسازی از طریق تولید محتوای ویدئویی

آیا تا به حال، به وب سایت یوتیوب مراجعه کرده اید؟ سایت یوتیوب یک شبکه ی اشتراک گذاری ویدئو است که یکی از محبوب ترین وب سایت های جهان است و چیزی حدود بیش از یک میلیارد کاربر دارد و صدها میلیون ساعت ویدئو، در این شبکه اشتراک گذاری ویدئو وجود دارد که هر روزه افراد بسیار زیادی به این سایت ، برای تماشای ویدئو مراجعه می کنند. کسب درآمد از طریق سایت یوتیوب، همانند گوگل google adsense است فقط با این تفاوت که در google adsense ، به ازای کلیک کسب درآمد می کردید، اما در شبکه ی یوتیوب، بر اساس تعداد بازدید می توانید کسب درآمد کنید.

شما می توانید با استفاده از بازاریابی ویروسی، ویدئوی خود را در سایت یوتیوب منتشر کنید که اگر ویدئوی شما به میزان قابل توجهی بازدید کننده پیدا کند، مبالغ قابل توجهی را به شما پرداخت خواهند کرد و اگر ویدئوی شما در رابطه با محصول شما باشد که فوق العاده خواهد بود، زیرا به بزرگ شدن برند شما کمک فراوانی خواهد کرد، بنابراین شما باید به دنبال یک استراتژی اثبات شده، برای به حداکثر رساندن بازدید کنندگان ویدئوی خود باشید، تنها کاری که باید انجام دهید، این است که محتوای مفید ایجاد کنید یا می توانید یک سوژه ی بسیار جذابی مردم به آن علاقه دارند را تولید کنید.

در این مقاله به انواع مدل های کسب و کار اینترنتی در ایران پرداختیم و حالا در پایان، می خواهم به قدرتمندترین روش درآمدزایی از طریق اینترنت صحبت کنم و آن هم فروش اطلاعات است، اما شاید این سوال به ذهنتان خطور کند که چرا فروش اطلاعات قدرتمندترین روش کسب درآمد است، خب پاسخ کاملا واضح است، چون خود شرکت گوگل که ارزشمندترین برند جهان است، درآمدهای میلیارد دلاری خودش را از همین طریق بدست آورده است، اطلاعات خوب به کاربرانش ارائه می دهد و درآمدهای فوق العاده ای کسب می کند.

۵) فروش محصولات آموزشی

در این روش از درآمدزایی شما تنها یک محصول را تولید می کنید و آن را به هزاران نفر به فروش می رسانید و این موضوع برای خیلی از افرادی که در ایران و یا خارج از کشور زندگی می کنند در حال اتفاق افتادن است و در این نوع روش، هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد، شما می توانید محتوای متنی، صوتی، عکس، تصویری و …. تولید کنید و تنها در این روش از درآمدزایی شما میتوانید حتی در زمانی که خواب هستید پولسازی کنید، زیرا فروش شما هیچ ربطی به زمان ندارد، شما محصولاتی را در وب سایت خود تولید کرده اید و افراد بسیار زیادی در زمان شب و یا روز از سایت شما خریدهای زیادی را انجام می دهند.

بررسی انواع مدل های کسب و کار اینترنتی در ایران

شما باید انواع مدل های کسب و کار اینترنتی در ایران را بررسی کنید و با توجه به کاری که واقعا عاشقش هستید، ایده های کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید، زیرا شما زمانی برای کسب و کار اینترنتی خود زمان می گذارید که عاشق کار خود باشید، در غیر این صورت اگر علاقه ای وجود نداشته باشد، طبیعتا ایده ای هم به ذهنتان خطور نمی کند و هیچ خلاقیتی هم در کار نیست، اما اگر به سراغ کاری که علاقه  دارید بروید، احساس خوبی به شما دست می دهد که آن احساس خوب را، با هیچ چیز نمی توان عوض کرد و همان احساس خوب، شما را به موفقیت می رساند.

منبع:  https://www.thebalancesmb.com/start-online-business-with-no-money-4128823

همه نظرات

7 پاسخ به “انواع کسب و کار اینترنتی در ایران”

 1. محمد علی کوکائیان گفت:

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 2. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:۴ ستاره

 3. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 4. تولید محتوا برای سایت گفت:

  خیلی خیلی مطلب خوب نوشتید. با تشکر از شما

 5. فاضل گفت:

  سلام و درود به دوستان عزیز
  خب می دونید بیت کوین داره هر روز پیشرفت های زیادی میکنه و هر کسی مشتاقه مقداری از اون رو داشته باشه در همین راستا سایت های زیادی وجود داره که به ازای فعالیتی یا زیرمجموعه گیری های فعال به شما مقداری بیت کوین میدن که هم به تبلیغات مستمر نیاز داره و هم خیلی زمان میبره تا به مقدار متعارفی برای برداشت دست پیدا کنیم فرآیند استخراج بیتکوین از این روش ها مستلزم به داشتن تعداد زیرمجموعه های زیاده وگرنه اصلا به درد نمیخوره… ولی من یه روش خیلی ساده و سریعتر پیدا کردم. یه سایت معتبری هست به این آدرس: lootbits.io/?invite=899830
  من خودم تو ۵ روز ۰/۰۱ بیتکوین دراوردم و میشه تقریبا ۸۰دلار درحالی ک مثلا یکی از دوستان میگفتن ک با روش ماینینگ بیتکوین تو یه هفته ۱۰۰۰ تومن هم گیرش نیومده!! و این به دلیل همون نداشتن زیرمجموعه اس
  ولی این سایتی ک من گفتم نیازی به زیرمجموعه نداره! وقتی روی لینک بزنید وارد سایت میشین و یه مربع روبه رو تون قرار داره. باید روش نوشته باشه ۵۰الماس نه ۳۵ تا. روش کارش هم اینه ک با الماس ها میتونید جعبه های شانس رو باز کنید و توش جایزه بدست بیارید، مثل بیتکوین،xp،نشان،الماس یا ممکنه پوچ هم باشه
  شما وقتی از طریق لینک بالا به سایت برید به جای ۳۵ الماس اولیه، ۵۰ الماس خواهید داشت و این واقعا خیلی خوبه و کلی جلو میندازه شما رو چون هر یک از این الماس ها واقعا ارزشمنده. بعد از ثبت نام یه پیغامی توی صفحه نشون میده ک میگه ایمیل تون رو تایید کنید. روی لینک جلوی همون پیغام کلیک میکنید یا میرید توی قسمت setting و یه تاییده برای ایمیل تون ارسال میکنید. بعد از ارسال تاییده به ایمیل تون میرید و روی verify کلیک میکنید. ثبت نام شما حالا کامل شده و میتونید به باز کردن جعبه هاتون برسید.(برای امنیت حساب کاربری حتما ایمیلتون رو تایید کنید.)و وقتی ایشالا به سقف برداشت رسیدید هنگام وارد کردن آدرس کیف پول پیشنهاد میده که رمزتون رو تغییر بدید و شما حتما این کار رو انجام بدین تا امنیت حساب کاربری تون حفظ بشه
  حالا ممکنه بپرسید خب الماس چطور بدست بیارم؟! ساده س. خود سایت هر ساعت ۵ الماس به طور رایگان بهتون میده و شما کافیه فقط هر ساعت یکبار برید تو سایت و روی دکمه دریافت اون ۵ الماس کلیک کنید. راه های دیگه هم برای افزایش الماس هست که بالای سایت در یه نوار کار مشخصه، دوستان این سایت عالیه دو روز توش کار کنید متوجه میشید که چی میگم هیچ سایتی اینقدر بیت کوین رایگان نمیده
  من خودم تو این ۵ روز ۸۰ دلار دراووردم و سایتش هم معتبر هست و توی گوگل پلی ثبت شده. پیشنهاد میکنم تو این سایت حتما ثبت نام کنید

  • بیژن گفت:

   سلام وقت بخیر این جریان کیف پول رو من نمیدونم چطوری یه کیف پول داشته باشیم و بتونیم اون رو واریز کنیک به حساب خودمون

 6. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 7. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:۳ ستاره

 8. Arshia گفت:

  سلام ببخشید در مورد اینکه میگن تو ایران بیت کوین ریسک داره یا اغلبا تقلبیه میشه توضیح بدید بعد الان بیت کوین قانونیه یعنی جز پول شویی و این حرفا محسب نمیشه؟

  • محمد علی کوکائیان گفت:

   با سلام و درود خدمت شما
   بنده در این ضمینه تخصص ندارم، ولی مطمئنم که ربطی به کلاهبرداری و … ندارد. ممکنه افرادی وجود داشته باشند که از هر موضوعی سوء استفاده کنند، اما در حالت کلی ربطی به تقلب و کلاهبرداری ندارد
   موفق باشید

 9. رضا گفت:

  میتونید از سایت lootbits.io/?invite=1478072 بیت کوین رایگان بگیرید خیلی عالیه

 10. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:۲ ستاره

 11. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 12. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 13. کسب و کار اینترنتی گفت:

  سلام
  محتوای بسیار ارزشمندی بود و نکات خیلی خوبی در مورد روش های کسبدرآمد از اینترنت گفته شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

درخواست خدمات سایت یا سئو رو از طریق فرم زیر ارسال کنید